Systemy asekuracji

Podczas wykonywania prac wysokościowych bezpieczna praca na budynkach wymaga stałej i niezawodnej asekuracji. Przy tego typu pracach bardzo ważne jest zabezpieczenie pracowników przed upadkiem z wysokości. Będąc autoryzowanym montażystą systemów asekuracyjnych wiodących producentów jesteśmy w stanie przystosować każdy budynek do bezpiecznej pracy.

Rekomendujemy systemy, które cechują się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz możliwością przystosowania do każdego rodzaju pracy.

Dysponując wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, nowoczesnym zapleczem technicznym oraz wieloletnim doświadczeniem jesteśmy w stanie sprostać każdemu zleceniu. Oferujemy fachową obsługę, doradztwo, projektowanie i montaż wszelkiego rodzaju systemów asekuracyjnych.


W skład naszej głównej oferty wchodzą systemy:

 • systemy asekuracji poziomej,
 • systemy asekuracji pionowej,
 • systemy ochrony zbiorowej.

Systemy te zostały szczegółowo opisane w poniższych zakładkach.


Nasza oferta obejmuje także szeroką gamę innych produktów:

 • stałe punkty kotwiczenia,
 • tymczasowe punkty kotwiczenia.

Systemy asekuracji poziomej (linie życia)

Travsmart

Travsmart to stała, pozioma „linia życia”, która może chronić jednocześnie 5 osób pracujących na wysokości. W połączeniu z systemem zabezpieczenia przed upadkiem i szelkami bezpieczeństwa zapewnia asekurację przed upadkiem. System jest szybki i łatwy w montażu. Został zaprojektowany do użycia we wszystkich konfiguracjach: pod sufitem, na ścianach, na powierzchniach pochyłych, na podłożu lub na słupkach. Zastosowanie nowatorskiego wózka pozwala na automatyczne minięcie elementów pośrednich i wsporników kątowych bez interwencji ręcznej użytkownika. Spełnia on wymagania normy EN 795 C.
Travsmart to linia kotwiczenia wyposażona w poziomą elastyczną linę asekuracyjną, która spełnia wymagania normy EN 795-C.

Travsafe™

System bazujący na dwóch prowadzonych równolegle linach stalowych. Jest on najefektywniejszym z obecnie stosowanych systemów.
System zapewnia swobodne przemieszczanie się wózka bez konieczności przepinania się w miejscu pośrednich słupków wspornikowych liny, które montowane są w maksymalnych odstępach 15m.
Linia asekuracyjna Travsafe™ zamontowana do powierzchni konstrukcji lub do słupków wspornikowych zapewnia użytkownikom możliwość przechodzenia z jednej strony liny na drugą bez konieczności zmiany ustawienia wózka.
Dzięki zastosowaniu nowych dwumateriałowych pierścieni amortyzujących, system Travsafe™ rozprasza naprężenia liny stalowej generowane podczas upadku z wysokości.
Linia asekuracyjna Travsafe™ może być używana przez 5 osób. Może być instalowana pod sufitem, na ścianie lub do podłoża.

W systemie tym dostępne są trzy typy wózków asekuracyjnych:

 • standardowy wózek niewypinany, umieszczany na końcowych odcinkach linii,
 • wózek wypinany, który może być umieszczany na dowolnym odcinku linii,
 • wózek rolkowy Rollsafe stosowany na podsufitowych liniach Travsafe™ z linami ze stali nierdzewnej.

Travsafe™ spełnia wymagania normy EN 795-C.

Travflex™ 2

Travflex™ 2 to system podpór umożliwiający montaż systemu Travsafe™ bezpośrednio na dachach z poszyciem stalowym. System jest opracowany specjalnie w celu redukowania sił generowanych we wszystkich punktach linii asekuracyjnej. System Travflex™ 2 zapewnia asekurację dla jednocześnie 3 osób. Podpory pośrednie instalowane są w odstępach o maksymalnej długości 15m.
System Travflex™ 2 to estetyczne, niewielkich rozmiarów podpory, które są łatwe w montażu. Wykonane są ze stali nierdzewnej, a dzięki piankowej uszczelce stopki podpory o strukturze plastra miodu gwarantują idealną szczelność poszycia dachowego. Duża zdolność amortyzacyjna systemu pozwala instalować go na licznych konstrukcjach o słabej wytrzymałości. Travflex™ 2 spełnia wymagania normy EN 795-C.

Travspring™

Jest to system asekuracyjny, gdzie przekroczenie elementu pośredniego wymaga interwencji użytkownika, jednakże bez konieczności wypinania się. Pośrednie elementy mocujące liny montowane są w maksymalnych odstępach 15 m.
Linia asekuracyjna Travspring™ może być używana przez 5 osób. Dzięki zastosowaniu opatentowanego amortyzatora INRS, ewentualny upadek z wysokości ma minimalne oddziaływanie na krańcowy element mocujący linii asekuracyjnej Travspring™.
Wszystkie elementy linii wykonane są ze stali nierdzewnej, a lina nośna o średnicy 8mm ze stali galwanizowanej lub nierdzewnej.
Linia asekuracyjna Travspring™ może być mocowana do ściany, do podłoża lub na słupkach.

Travspring™ to linia kotwiczenia wyposażona w poziomą elastyczną linę asekuracyjną, która spełnia wymagania normy EN 795-C.

ABS-Lock® SYS I

ABS-Lock® SYS I to poziomy system asekuracji opracowany w taki sposób aby jednocześnie zabezpieczyć do 10 osób korzystających z linii życia. System jest licencjonowany i przetestowany w klasie DIN EN 795 klasa C. System ten jest rozwiązaniem stosunkowo tanim, oferuje maksymalne bezpieczeństwo i nieograniczoną swobodę ruchów. Podpory pośrednie nie zapewniają jednak możliwości przesuwania się wzdłuż linii życia. Z tego powodu stosowany jest na dachach płaskich, gdzie jest możliwość swobodnego bezpiecznego przepięcia się w celu ominięcia podpory systemu. Stosowany jest na obiektach o płaskim dachu takich jak: szkoły, magazyny, hale. Wykorzystuje linę ze stali nierdzewnej o średnicy 8mm.

ABS-Lock® SYS II

ABS-Lock® SYS II wykorzystuje system linii życia i został opracowany w celu zapewnienia bezpiecznego punktu kotwiczenia dla maksymalnie 4 osób. Osoby te są zabezpieczone przy użyciu specjalnych wózków i liny ze stali nierdzewnej o średnicy 8mm. System ten został zaprojektowany tak, aby wózki przemieszczały się swobodnie w miejscu mocowania podpory, co zapewnia im pełną funkcjonalność i umożliwia pracę bez przepinania się. System jest licencjonowany i posiada certyfikat CE zgodny z normą DIN EN 795, klasa C.

System ABS-Lock® SYS II został zaprojektowany do użytku w środowisku przemysłowym i jest idealny jako system asekuracji poziomej dla aplikacji takich jak fasady i hale przemysłowe.

ABS-Lock® SYS III

ABS-Lock® SYS III to poziomy system linii życia opracowany tak, aby zapewnić bezpieczną pracę dla maksymalnie 4 osób. Jest to rozwiązanie stosunkowo niedrogie, bazujące na podporach pośrednich, które nie zapewniają jednak możliwości przesuwania się wzdłuż linii życia. Wykorzystuje linę ze stali nierdzewnej o średnicy 6 mm.

System jest licencjonowany i przetestowany zgodnie z normą DIN EN 795 klasa C. Stalowa lina o średnicy 6 mm i elementy mocujące wykonane są całkowicie ze stali nierdzewnej, chroniąc je przed korozją. Stosowany jest na obiektach o płaskim dachu.

abs_lock_sys_iii_horizontal_lifeline_system_zoom
horizontal_lifeline_systems_for_flat_roofs_schools_gyms_zoom
stainless_steel_horizontal_lifelines_zoom

ABS-Lock® SYS IV

ABS-Lock® SYS IV to poziomy system linii życia opracowany w celu zapewnienia ochrony przed upadkiem dla maksymalnie 4 osób. System jest licencjonowany i posiada certyfikat CE – klasa zgodnie z normą DIN EN 795. Linię życia można zainstalować w odcinkach maksymalnie 20m.

ABS-Lock® RailTrax

System szynowy ABS-Lock® RailTrax to urządzenie zapewniające bezpieczną pracę na wysokości. Składa się ze stałej szyny wykonanej ze stali nierdzewnej i mobilnego wózka.
System zapewnia maksymalną wygodę. Prostota konstrukcji, wytrzymałość komponentów i minimalny wysiłek instalacyjny systemu ABS-Lock® RailTrax są imponujące.
Urządzenie jest licencjonowane zgodnie z DIN EN 795 klasa D i spełnia najwyższą – z europejskich – normę bezpieczeństwa.

Szyna jest dostarczana w 3 metrowych odcinkach z otworami na każdym końcu. Pozwalają one na łatwe podłączenie poszczególnych sekcji z wykorzystaniem pośredniego wspornika, co pozwala na szybkie tworzenie dłuższych odcinków szyny.

Kluczem wysokiej użyteczności ABS-Lock® RailTrax jest specjalny wózek wytwarzany w całości ze stali V4A i wyposażony w 4 rolki. Specjalna konstrukcja rolki pozwala na swobodne przemieszczanie się wózka wzdłuż szyny, nad uchwytami oraz po zakolach. Ruch ten odbywa się płynnie i praktycznie bez oporu . Nierozdzielny element kotwiący obraca się swobodnie, dzięki czemu prace mogą być wykonywane po obu stronach szyny bez konieczności odczepienia się.

Systemy asekuracji pionowej

System Faba™

Faba™ oferuje drabiny pionowe i poziome o solidnej, modułowej konstrukcji, a także kompletne zestawy i prowadnice zapewniające bezpieczny dostęp do Państwa obiektów. Kompletny asortyment standardowych komponentów gwarantuje zgodność systemu asekuracyjnego z EN 353-1.
Faba™ gwarantuje bezpieczeństwo osób podczas wchodzenia i schodzenia na wszystkich typach instalacji: pylonach, konstrukcjach stalowych, obiektach przemysłowych, kominach, w szybach kopalń, włazach etc.
Operator musi mieć na sobie uprząż połączoną bezpośrednio z wózkiem umieszczonym na prowadnicy Faba™. Wózki mają prostą konstrukcję mechaniczną i są prowadzone przez wewnętrzny profil prowadnicy Faba™. Charakteryzują się dużą tolerancją przy instalacji i użytkowaniu. Wózki zapewniają również doskonałe właściwości toczenia. Systemy Faba™ mogą zostać pomalowane w celu dopasowania do miejscowych potrzeb i dzięki swojej konstrukcji mogą być stosowane w temperaturach ujemnych.

System Faba™ dostępny jest w kilku wersjach

 • Faba™ A1,
 • Faba™ A12,
 • Faba™ AL 2 Mobil i Mobil F,
 • Faba™ AL,
 • Faba™ AW 1.

System ABS-Lock® SafetyHike

ABS-Lock® SafetyHike to pionowa „linia życia” z liną wykonaną ze stali nierdzewnej i samozaciskowym wózkiem, która automatycznie blokuje się podczas upadku. Przeznaczana jest dla maksymalnie 4 osób. System jest uniwersalny – można go montować praktycznie na każdej aluminiowej lub stalowej drabinie. Przeznaczony jest do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Wykonany jest całkowicie ze stali nierdzewnej. System posiada certyfikaty EN 353-1 I RfU 11.073 VG11.

Systemy ochrony zbiorowej

Barierka Tractel®

Barierki ochronne TRACTEL® to system zabezpieczający przed upadkiem z wysokości zaliczany do grupy zbiorowych urządzeń zabezpieczających. Ich zadaniem jest zabezpieczenie obszaru wzdłuż krawędzi budynków/instalacji. Barierka ochrona firmy TRACTEL® o konstrukcji samonośnej może być stosowana na dowolnym tarasie dachowym. W skład barierki wchodzą poziome pręty oraz pionowe słupki o wysokości 1,10m wykonane ze stali galwanizowanej i przytwierdzone do podłoża obciążnikami betonowymi.
barierka1

Barierka ABS Stabilik

Specjalnie zaprojektowana barierka ABS Stabilik przeznaczona jest do ochrony pracowników wykonujących prace konserwatorskie na dachach płaskich i tarasach . Zaletą systemu jest prostota konstrukcji, wytrzymałość części i łatwa instalacja. Barierka ABS Stabilik została z powodzeniem przetestowana i licencjonowana zgodnie z EN ISO 14122-3.

Barierka ABS Stabilik II

Barierki ochronne ABS Stabilik II to wysokiej jakości system przeznaczony do montażu na dachach płaskich pokrytych papą. Ma niepowtarzalny design, wykonany jest z wysokiej klasy aluminium lub stali nierdzewnej. System dostępny jest z prostymi lub zaokrąglonymi podporami i nie wymaga dodatkowych obciążników. Jest godny z normą EN 14122-3: 2001 oraz EN 13374: 2013 i jest idealny do stosowania na dachach płaskich o maksymalnym nachyleniu 10 °.

Barierka ABS SkyDome II

System ABS SkyDome II oferuje zabezpieczenie świetlików dachowych lub innych elementów na dachu. Jest to system wykonany z wysokiej klasy aluminium lub stali nierdzewnej i zapobiega przed wypadnięciem osób przez np. świetliki dachowe podczas pracy na dachu. Barierka jest stosunkowo lekka i bardzo prosta w instalacji. Stosuje się ja na dachach płaskich o maksymalnym nachyleniu 10 °. ABS SkyDome II jest licencjonowany i przetestowany zgodnie z normą EN 14122-3.

*Tractel®, Travsafe™, Travflex™, Travspring™, Faba™ – znaki towarowe należące do Grupy Tractel®
*ABS-Lock® – znak towarowy należący do ABS Safety GmbH

Zaufali nam